Saç Ekimini Yapmak İçin İdeal Adaylar Kimlerdir

Saç Ekimini Yapmak İçin İdeal Adaylar Kimlerdir?

Saç ekimini kimlere yapabiliriz? Bu konu için belli bir yaş belirtmek yanlış olur. Kısaca 18 ile 70 yaş arasındaki yaş gurubuna ekimi etkileyecek bir sağlık sorunu bulunmamaması halinde herkese operasyon yapılabilmektedir.

Saç ekimini kimler yaptırmalıdır!

Saç Ekimini Yapmak İçin İdeal Adaylar Kimlerdir?
Saç ekimini kimlere yapabiliriz?

FUE tekniği ile saç ekimi yaptıracak en ideal adaylar saçlarında görünür şekilde seyrelme ve açıklık oluşan kişilerdir. Yani kafadaki saçların tamamının dökülmesi beklenmeyip bir miktar seyrelme olan herkeste operasyonel ekim yapılabilmektedir. Erkekler gibi kadınlarda da ekim operasyonu yapılabilmektedir.

Kadınlarda yapılan ekim operasyonunda erkek tipi saç dökülmeleri iyi sonuç vermektedir. Bunun haricinde kalan saç dökülmelerinde ise yapılan operasyonlar pek iyi sonuç vermezler. Saç ekimini yapıp yapmamaya bu durumlarda hekim eşliğinde karar vermelidir. Bu işlemler mutlaka bir doktor tarafından incelenip operasyon için ön rapor hazırlanmalıdır. Sadece bu sayede başarılı sonuçlar elde edilip edilemeyeceği belirtilebilmektedir. Yani saçlara yapılan ekim operasyonu sırasında hem erkek hemde kadınların saçlarını kazıtmasına gerek duyulmamaktadır.

Sadece ekim yapılacak alan bir miktar kısaltılmaktadır. Saç ekimi yaptırmak isteyen bayanlar hamilelik dönemlerinde ise bu dönem bitene kadar beklemelidirler. Hamilelik dönemi bitene kadar saç dökülmesini engellemek için doktorları tarafından tavsiye edilen bazı önlemleri alabilirler.

Genel olarak ekim işlemi kimlere yapılabilir konusunda ve ufakta olsa ekim işlemleri hakkında sizlere kısaca bilgiler verdik.

Aesthetic Travel sağlık merkezine 7/24 hizmet vermektedir. Bekleriz!..