Saç Çizgisi ve Saç Ekimi Antalya

Saç Çizgisi ve Saç Ekimi

Bu defa saç çizgisi ve kişiden kişiye nasıl değiştiği konusunda bilgi vermek istedik. Saç çizgisi her yaştan ve genelde her kişide çeşitlilik göstermektedir. İlk bakışta basit bir çizgi gibi görünmektedir., Ama bu saç ekim aşamasının önemli olduğunu bilmenizi isteriz. Saç ne kadar doğal görünümlü olursa o derece önemli bir role bürünmektedir. Ayrıca kişiye o derece de yakışmaktadır.

Saç ekiminde saç çizgisi ve işleviÖzetlersek eğer saç bölgesindeki ekilecek tarafın sınırlarını belirler. Önceden planlanmaktadır ve kişinin kafa yapısı, yaş gibi kriterleri dikkate alınmaktadır. Bu süreçte en uygun olacak yöntemi kurgulanarak sonuca ulaşılmaya çalışılmaktadır. Kötü bir görüntü elde etmek ve kişiyi bu şekilde evine göndermek amatör hekimlerin yaptığı bazı hatalardan birkaçıdır ve seçtiğiniz kliniklerin sağlık bakanlığı lisansı olmasına, kaç senedir bu çalışmalar içerisinde olduğuna dikkat ediniz.

Bilgisayar ortamında şeklin son aşamaları hastaya gösterilmektedir. Genel olarak “V” harfini andıracak tarzda olması önem arz etmektedir. Herkeste bu şekil olmayabilir ve “U” seçeneği de mutlaka düşünülmelidir. Bu da önemli ve gereken bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç ekiminde saç çizgisi ve işlevi

Fue tekniği ile yapılan saç ekimi kolay, pratik ve acısız olarak tamamlanabilir. FUE tekniğinin ağrısız olmasındaki en büyük etken 1 iğne ile kafanızın uyuşturulmasıdır. Sigara kullanan biri iseniz, operasyona 2 gün kadar süre kala sigara içmeyi bırakmanızı, alkol kullanmaya ara vermenizi ve bu arada saçlarınızı boyatmanızı önermiyoruz. Jöle ve saç spreyi gibi bakım ürünlerini kullanmanızı önermiyoruz. Kişinin istekleri ve doktorun kararları doğrultusunda birkaç saatlik ameliyat süresi ile işlemler tamamlanmaktadır.

Kişinin kendisinden alınacak olan köklerin 3 tanesi 1 greft anlamına gelecektir. Saçlarınız zaman ilerledikçe, önceki saçlarınızdan daha gür ve canlı olarak çıktığını göreceksiniz. Ekim yaptırmadığınız saçları korumak için yapılması gerekenler vardır. Ayrıca, saçları korumak için doktor tavsiyelerini dinlemek önem arz etmektedir. Bu da en önemli aşamalardan birisidir.