Fue Tekniği Saç Ekimi Antalya

Fue Tekniğini İnceliyoruz

FUE tekniğini inceliyoruz! Saçların köklerinden ayrılması ve bir daha o bölgede yeni saçların çıkmayacağının bilinmesi “kellik” problemini ortaya çıkarmaktadır. Bu da bireyin kendi kendisine “acaba bende de oluşur mu?” gibi sorular sormasına sebep olmaktadır. Bu vakaların gidişatını artık istemediğiniz seviyeden, arzu ettiğiniz görünüme çevirmek ister misiniz? Sizlere Fue tekniğini kısaca açıklamak istiyoruz.

FUE tekniğini inceliyoruz!

FUE tekniğini inceliyoruzÜç aşamadan oluşan saç ekim nakli yöntemleri arasında yer alan FUE tekniği, en başarılı ve Türkiye’de halk tarafından çok beğenilmektedir. Ve bu teknik çok yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. FUE tekniğini uygulamaya başladığımız ilk aşamada saç kökleri uzman plastik cerrah tarafından alınmaktadır. Bu işlem sayesinde tedaviniz ilk aşaması gerçekleşmektedir. Yaklaşık olarak 1-2 saatlik bir operasyondan bahsediyoruz. 2. Aşamada saç köklerinin nakillerinin yapılacağı saç kanallarının açılmasıdır. 30-45 dakika kadar sürecek bu işlemden hemen önce saç kökleri uyuşturularak hastanın rahatsızlık duymasının önüne geçilmektedir. Üçünc ve en son aşamada ise, saç köklerinin kanalların içerisine ekiminin yapılması gerçekleştirilir. Pansuman ile enfeksiyon kapmayacak şekilde işlemler tamamlanır.

FUE tekniğini saç ekiminde uygulamadan önce kişide kısa bir hazırlık evresinin yapılması mutlaka gerekmektedir. Sonuç istenildiği gibi pozitif ve yapıcı bir başarının alınmasına bu hazırlık evresinin iyi geçirilmesine bağlıdır. Bu makalede sizi sıkacak ve zor duruma düşürecek hiçbir yöntemden bahsetmeyeceğiz. Ameliyata gelmeden önce üzerinize rahatça çıkartabileceğiniz, önden fermuarlı bir eşofman ya da bu elbiseye yakın bir kıyafet ile gelmeniz gerekmektedir. Aspirin, alkol ve sigara gibi alışkanlıklarınıza ameliyattan yaklaşık 3 gün öncesinden başlayarak ara vermeniz gerekmektedir. FUE tekniğini başarılı kılacak bu önerilerdir.

Ameliyat başlamadan önce yeme içme alışkanlığınıza ağır gıdalar almayacak şekilde dikkat etmelisiniz. Operasyon öncesinde bütün tahlillerin yapılmasına dikkat etmeniz çok önemlidir. Hatta hayati ve kritik anlamda sağlık açısından ciddiye alınması gereken başlıca kurallar arasındadır. Ameliyattan sonra ise saçlarınızı korumak 1. vazifeniz olması gerekli. Saçlarınızın hasar görmesi, yıpranması dökülme problemi ile tekrar yüz yüze gelmenizi sağlamaktadır. Doktorunuzun tavsiye ettiği çeşitli saç güçlendirici ve bakım, onarım, güçlendirme, canlandırma gibi işlemlerde önemli değerleri olan ürünleri kullanmanız, tuzlu sulardan uzak durmanızı öneriyoruz. FUE tekniğini korkmadan tercih edebilirsiniz.