Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi konusunda bilgi verelim. Saçlar gerek kadınlar için gerekse de erkekler için en iyi güzellik unsurudur. Aslında bir erkek kel kaldığında karizmatikliğini korurken, bu durum kadınlarda aynı sonucu vermemektedir.  Bu sebeple kadınlarda saç dökülmelerine daha hassas yaklaşmaktadırlar.

Saç ekimi, başvurulabilecek en etkili yöntemlerden birisidir. Böyle olmasına karşın bu operasyona başvurmadan önce mutlaka birçok kimyasal şampuanı denemek gerekmektedir. Bu ürümler ile saç dökülmesi önlenmeye çalışılmalıdır. Kadınlarda saç ekiminin başarılı olması için gerekli sabrın ve özenin gösterilmesi gerekmektedir.

Saç ekimine karar verildiğinde kadınların başvurması gereken branş dermatologlardır. Doktorlar saç dökülmesinin geçici mi yoksa kalıcı mı olup olmadığını belirlemek için kan testi başta olmak üzere birçok test yapmaktadırlar. Sonuçlara göre saç dökülmesinin hormonal bir nedenden kaynaklanıp kaynaklanmadığı anlaşılmaktadır.

Kadınlarda saç ekimi zararlı mıdır?

Kadınlarda saç ekimiErkeklere uygulanan saç ekimiyle, kadınlara uygulanan ekim arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Nasıl ki erkeklere uygulanan saç ekiminin hiçbir zararı yoksa kadınlara uygulanan saç ekiminin zararı bulunmamaktadır. Yani donör de, saç ekimi yaptıran kişide aynı kişidir.

Operasyon hakkında

Kadınlarda saç ekimi sırasında saçların kısa kestirilmesi durumu yaşanmamamaktadır. Çünkü var olan saçlar, donör olarak kullanılacak saçları kapatmaktadır. Bunun için kötü bir görüntü oluşmamaktadır. Eğer saç ekimi deneyimli hekimler aracılığıyla yapılırsa hiçbir risk taşımaz. Saç dökülmesi moral bozucu bir durum olmasına karşın, saç ekiminden sonra saçların yeniden uzaması, kişinin motive olmasını ve operasyonun başarılı olduğunu görmesine neden olacaktır.

Saç dökülmesinin nedeni kadınlarda nasıl anlaşılmaktadır?

Kadınlarda saç dökülmeleri genetik durumlardan kaynaklanmaktadır. Eğer böyle bir durum varsa saç dökülmesi saçlarda seyrekleşme olarak görülmektedir. Ya da şakak bölgesinden geriye açılma şeklinde görülecektir. Bunlar dışında oluşabilecek saç dökülmeleri hormonal dökülmeler olacağı için, ilaç tedavisine başvurulmalıdır.

Kadınlarda saç ekimi

Saç ekimi uzun bir süreci kapsamaktadır. Operasyondan sonra sonucu görebilmek için yaklaşık 8 aylık bir süre geçmesi gerekmektedir. Ancak bu sürenin sonun da ekimin başarılı olup olmadığını görebiliriz. Aynı zamanda saç ekimi tedavisi uygulamalarının sonuçları düşünüldüğünde başarı oranı yüzde 98’dir. Bu cerrahi operasyonlar göz önüne alındığında oldukça yüksek bir orandır.