Hatalı Saç Ekimi Antalya

Hatalı Saç Ekimi

Hatalı saç ekimi yapılırsa bu düzeltilebilir mi? Saç ekimi kaliteli kıl köklerinin tek tek seçilerek istenilen bölgeye ekilmesi sonucunda gerçekleşmektedir. İşin uzmanları tarafından operasyonel saç ekimi FUE tekniği ile yapıldığında tedavi herhangi bir hata ile sonuçlanmaz. Saç ekim işlemi uzmanlar tarafından son derece hassas ve doğru bir şekilde yapılması gereken bir operasyondur.

Hatalı saç eki̇mi sonuçları

Hatalı saç ekimi
Hatalı saç ekimi

Günümüzde oldukça yaygın olan saç ekimi sayesinde birçok bilinçsiz kuruluşlar ortaya çıkmıştır. Bu kuruluşlar sıklıkla hatalı saç ekimi yapmaktadır. Sadece ticari amaç olarak kurulan bu kuruluşları mutlaka iyi bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Sağlık bakımından uygun olmayan bu firmalar, fiyat bakımından kişilere cazip gelmektedir. Bu tip merkezler bilinçsiz bir şekilde ekim yaptırmak olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Ve bu durum toplum tarafından komik karşılanmaktadır. Saçlar plansız bir şekilde ekildiğinde ve düzgün işlem yapılmadığında kökler ayrık bir biçimde olmaktadır. Böyle ayrık olan kökler sonucunda saçlar birbiri üzerine gelerek kötü ve kabarık bir sonuç ortaya çıkması mümkün olmaktadır.

Hatalı saç ekimi sonrasında ne yapmalıyım?

Saçların doğru açılarda da ekilmemesi gibi saç ekim hatalarında sonucunda saçlar dimdik uzayarak doğallığını kaybetmektedir. Diğer bir önemli nokta ise saç ekimi sırasında köklere zarar verilmemesidir. Köklerin zarar görmesi demek o bölgede bir daha saçın çıkmaması demektir. Üstelik, saç ekimi sırasında yapılan en ufak bir hata kişiyi zarara uğratmaktadır. İşte bütün bu kötü sonuçlara maruz kalmamak için saç ekimi yapacak olan doktorun düzgün ve işinin ehli biri olması gerekmektedir. Yanlış saç ekimi gibi durumlar istenmiyorsa bunlara dikkat edilmelidir. Saç ekim yapılacak ortam son derece temiz olmalıdır. Ayrıca, bakımlı ve teknolojik olması gerekmektedir. Aksi takdirde saç ekim hatalarında kişi mikrop kapmaktadır. Çeşitli hastalıklara maruz kalabileceği gibi saç derisi ve saç kökleri zarar görmektedir. Ayrıca bütün saçlarını kaybetme riski ile karşı karşıya da kalmaktadır. Sonuç olarak hatalı yapılan saç ekim işlwmi ile yüzleşmemeniz için mutlaka köklü bir kurum ile tedavi olmalısınız.

Sonuç olarak

İşte tüm bu hatalı sonuçlar göz önüne alınarak bireylerin mutlaka iyi araştırma yapmaları gerekmektedir. Uzman doktorlar ile birebir konuşmaları operasyon yapılacak olan ortamı incelemeleri ise çok önemlidir. Hastalar bunlara dikkat ederse hatalı saç ekimi sorunu yaşamazlar.