Saç ekimi yapılırken nelere dikkat edilmektedir

Saç ekimi yapılırken nelere dikkat edilmektedir?

Saç ekimi yapılırken nelere dikkat edilmektedir? Kişiye saç ekimi işleminin yapılabilmesi için kişinin ilk olarak saç yoğunluğuna bakılmaktadır. Saç yoğunluğu ya da vücudun bazı bölgelerinde verici bölge olabilecek kadar kıl kökü bulunuyorsa o zaman saçlara ekim yapılabilir.

Mega seansta büyük bir bölgeden kıl kökleri alınmaktadır. Bunun için verici bölgede bu yoğunlukta kıl kökü bulunmalıdır. Ancak o zaman mega seans uygulanabilmektedir. Mega seansta bir seansta yaklaşık 5000 kıl kökü taşındığı için seans çok uzun sürmekte ve verici bölgede iz bırakmaktadır. Saç doğal haliyle taşındığı için saç tamamen doğal bir görüntü sergilemektedir. Seanslar 10 saatten fazla sürmektedir. Fakat bir seansta bile ekim işlemi tamamlandığı için daha kısa sürede sonuç alınabilmektedir. Ayrıca ekim için verici bölge olan yerde yeterli olan 4000- 5000 saç teli bulunuyorsa mega sac ekim yöntemi çok daha uygundur. Saç ekimi yapılırken işlem uzamayacaktır, tek seferde işleminiz gerçekleşecektir. Her seferinde bu meşakkatli müdahale ile uğraşmazsınız.

Saç ekimi yapılırken nelere dikkat edilmektedir?

Saç ekimi yapılırken nelere dikkat edilmektedir?
Saç ekimi yapılırken nelere dikkat edilmektedir?

Fut saç ekimi seansında yaklaşık 1500 saç ekimi yapılıyordu. FUT seans teknolojininin gelişmesi ile ekim sayısını 5000 köke kadar çıkardı. Bu süreçten sonra adı da mega seans olarak değişti. İşleminizi bir seferde halletmek istiyorsanız mega seansı tercih edebilirsiniz tek farkı ekim seansının daha uzun sürmesidir. Tercih sizin ve doktorunuzun ortak kararına göre en uygun işlem yapılmalıdır. Her iki işlemde boş kalan yerler fue ile yenilenerek tamamlanır.

Mega seansta saç ekimi yapılırken büyük bir bölgeye işlem yapıldığı için mutlaka uzman kişiler tarafından ve hastanede yapılmalıdır. Verici bölgede iz kalabileceği için verici bölge vücudun az görünen yerlerden seçilmelidir. Yani, işlemden iyi sonuç alabilmek için kökler zarar görmeden çıkarılarak ekim yapılmalıdır. Çünkü zarar gören kökler tutmamaktadır. Ekilen köklerde kısa sürede saçlar uzayarak istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Üstelik artık sizin de sırma gibi saçlarınız olacaktır. Saç ekim yöntemleri sayesinde birçok kişi kellikten kurtularak eni görünüşüne kavuşmaktadır. Ekilen saç kökü sayısına göre fiyat belirlenmektedir. Yani seans değil kök sayısı fiyatı belirler. Kelliğinden dolayı dış görünüşünden rahatsız olanlar için çok da pahalı bir işlem değildir.

Saç ekimi yapılırken nelere dikkat edilmektedir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.