Saç dökülmesi en çok hangi yaşlarda görülmektedir

Saç Dökülmesi En Çok Hangi Yaşlarda Görülmektedir?

Saç dökülmesi en çok hangi yaşlarda görülür? sorusuna yanıt verelim. Çok uzun yıllardır saç ekimi, kadın erkek demeden her kesimden bireylerin sorunu haline geldi. Bu sorun daha çok 30 ve 35 yaş üzeri olan bireylerde gözlenmektedir. Fakat bazen sağlık sorunlarından bazen de genetik faktörlerden dolayı bu yaş aralığı sorun yaşamaktadır. Hastalar sinirli ve stresli zamanlar yaşamaktadır. Ayrıca, kan problemleri, bazen de demir ve minerallerin eksik olması sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlar da hastalarda dökülme gibi farklı durumların meydana gelmesine neden olmaktadır. Fakat bu durum genler ile alakalı olan bir durumdur. Bundan dolayı yaşa bağlı olarak yaşanmaktadır. Ayrıca hastaların genlerine bağlı olarak da gözlenmektedir.

Saç dökülmesi en çok hangi yaşlarda görülmektedir?

Saç dökülmesi en çok hangi yaşlarda görülür
Saç dökülmesi en çok hangi yaşlarda görülmektedir?

Kadın erkek fark etmeden her cinsiyette olan bireyler saç dökülmesi sorunu yaşıyorsa bunu önemsemelidir. Sağlıklı olan bireylerde gün içinde ortalama olarak elli ve yüz tel arasında saç dökülmeleri meydana gelmektedir. Fakat bu durum elli ve yüz telin de üzerine çıkıyorsa sorunu kısa süre içerisinde önemsemeniz ve buna uygun olan çözüm yollarını aramaya başlamanız gerekir. Bazen bunları geçici bir sorun olarak algılıyor olabilirsiniz. Bu durum ileri de kellik gibi ciddi sorunlara yok açabilmektedir. Tabi ki sadece kellik gibi değildir. Aslında, geraberinde getirmekte olduğu sorunlara da işaret ediyor olmaktadır. Hastalar kendisinde sadece saç dökülmesi sorunu olduğunu düşünmektedir. Yani herhangi bir hastalık olma ihtimalini düşünmemektedir. Ama göz ardı edilen bu durum ciddi sağlık sorunlarının üstünü örtmektedir. Bunun için sizler özellikle de otuz ve üzeri yaşlar üzerindeyseniz bu durum üzerinde bir an önce durmanız gerekir.

Hangi Yaş Aralığı Risk Altında?

Kellik sorunu ile karşı karşıya olan kişiler arasında her yaş grubu risk altındadır. Fakat otuz ve bunun üzeri olan yaş grubu risk altındadır. Eğer günlük olarak elli ve yüz tel arasının üzerinde olan saç dökülmesi meydana geliyorsa korkulmamalıdır. Bu durum kişilerin kellik sorunu ile karşı karşıya olmasına neden olmaz. FUE yöntemi ile yapılacak olan saç ekimini Doktor gözetiminde test yaptırmakta fayda vardır.